Nasze grupy - Salos

STOWARZYSZENIE LOKALNE SALEZJAŃSKIEJ ORGANIZACJI SPORTOWEJ
RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ IM. ŚW. JANA BOSKO WARSZAWA - BIELANY

Pl. Konfederacji 55
01 – 834 Warszawa

Logo Zakochaj się w Warszawie
Treningi współfinansowane przez m.st. Warszawę w ramach zadania
Szkolenie i współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży

Historia sekcji mini piłki siatkowej SL SALOS
We wrześniu 2010 r. z inicjatywy siostry Iwony – Prezesa Salezjańskiej Organizacji Sportowej, podjęto próbę utworzenia sekcji działającej w ramach SALOS–u. Ogłoszono nabór do grupy mini siatkówki dziewcząt.
Na początku zainteresowanie treningami wykazało tylko kilka uczennic ze szkół podstawowych, ale z czasem sukcesywnie dochodziły nowe zawodniczki. Udało się utworzyć drużynę i treningi trwają do dnia dzisiejszego. W przeciągu trzech sezonów łącznie w treningach wzięło udział ok 60 dziewcząt.

Obecnie grupa składa się z kilkunastu zawodniczek ze szkół podstawowych. Mamy również zaprzyjaźnione zawodniczki z gimnazjum. Jedna wychowanka SALOS- u trenuje obecnie siatkówkę w sekcji AZS AWF Warszawa.

Treningi dla dziewcząt w roku szkolnym 2013/2014 odbywają się dwa razy w tygodniu po 1,5 godziny. Są współfinansowane przez m.st. Warszawę w ramach zadania "Szkolenie i współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży".

Zawodniczki biorą również udział w sparingach. Zaprzyjaźnionym klubem, z którym zawodniczki z SALOS–u rozgrywają mecze jest drużyna UKS „Gepard”.
Sparingi odbywały się w Szkole Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy na Żoliborzu i w XXII LO im. José Martí.

Zobacz zdjęcia i relacje z naszych imprez sportowych i innych wydarzeń
Zdjęcie naszej drużyny
Drużyna i trener - sezon 2013/2014
Zdjęcie naszej drużyny
©2013-2019 by Mateusz Białek
Do góry!