Nasze grupy - Różaniec Rodziców za dzieci

Róża różańcowa przy Oratorium św. Jana Bosko

Róża różańcowa to Różaniec Rodziców w intencji swoich dzieci, dzieci chrzestnych i wszystkich dzieci objętych w tej Róży. Stałą intencją główną jest prośba o to, aby Bóg w imię ofiary Chrystusa usunął skutki grzechów nas, jako rodziców i aby nasze grzechy przeszłe, ale również obecne nie wpływały negatywnie na nasze dzieci, aby nasze dzieci nie były narażone na skutki naszych grzechów. Dodajemy także intencje osobiste i podziękowania za otrzymane łaski.

Róża różańcowa jest modlitewną wspólnotą 20 osób, z których każda codziennie, we własnym zakresie odmawia jedną dziesiątkę różańca. Każda z tych osób ma przypisaną konkretną Tajemnicę Różańca Świętego, którą odmawia przez jeden miesiąc i modli się w jednej i tej samej intencji. W ten sposób codziennie odmawiany jest cały różaniec i za nasze dzieci, modlimy się nie tylko my – rodzice, ale wszyscy członkowie danej Róży. Zmiana tajemnic i intencji następuje, co miesiąc podczas naszych spotkań Róży Różańcowej. Osoba, która rozpoczyna swój udział w różańcu, zaproszona jest do odmówienia Aktu zawierzenia Matce Bożej. Zawierzenie to powtarzamy każdego roku, 8 grudnia w uroczystość Matki Bożej Niepokalanej.

Przy Oratorium św. Jana Bosko działają już dwie takie Róże pod patronatami św. Jana Bosko oraz Maryi Wspomożycielki Wiernych. Wśród uczestników jest kilkoro rodziców, których dzieci przychodzą do oratorium, są wolontariusze wspierający oratorium, a także osoby z zewnątrz – nasi przyjaciele i sympatycy. Ogromnym wsparciem naszych Róż są Siostry Salezjanki - Iwona i Agata, posługujące w oratorium.

Agnieszka Strzałkowska

Jeśli chcesz dołączyć do nas skontaktuj się z siostrami.
Więcej informacji o Róży Rodziców na: http://www.rozaniecrodzicow.pl
©2013-2019 by Mateusz Białek
Do góry!